Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

Oficjalny serwis informacyjny Parafii Rzymsko-Katolickiej św. Franciszka z Asyżu w Pieńsku

Należeć do Żywego Różańca oznacza wierzyć Bogu, który przemawia, ufać Bogu oraz kochać ludzi jak nasza ukochana Matka - Królowa Różańca Świętego.

Nasza wspólnota skupia 11 Róż: 10 żeńskich oraz 1 Róża męska.

Opiekunem duchowym naszego Żywego Różańca jest o. Daniel Książek.

Z inicjatywy o. Daniela zelatorki Róż obrały swoich Świętych Patronów.

Zelatorki Żywego Różańca spotykają się raz w miesiącu ze swoim opiekunem, o. Danielem, omawiają różne sprawy. W pierwszą niedzielę miesiąca Żywy Różaniec uczestniczy w wieczornym nabożeństwie na wspólnej modlitwie i wymianie tajemnic Różańca Świętego. Róże uczestniczą w Adoracji Najświętszego Sakramentu we wtorki i czwartki oraz przy innych uroczystościach kościelnych. Nie zapominają także o osobach chorych, również odwiedzają je w domach.

Zamawiamy Msze św. w intencjach naszych kapłanów oraz żyjących i zmarłych członków Żywego Różańca.

Nasza Wspólnot bierze czynny udział w życiu parafii oraz, w miarę możliwości, wspieramy duchowo i materialnie dzieła przy naszej parafii.

Członkowie Żywego Różańca należą również do innych grup i wspólnot działających w naszej parafii, gdzie można nas zauważyć.

Zachęcamy innych do modlitwy różańcowej w myśl słów: "Jeśli chcesz zapewnić sobie zbawienie, rozszerzaj Różaniec. Pamiętaj o obietnicy Maryi, że kto szerzy Różaniec, ten nie zginie!"

Zelatorka Róż Żywego Różańca

Dominika Pastuszka

Breadcrumbs