Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

Oficjalny serwis informacyjny Parafii Rzymsko-Katolickiej św. Franciszka z Asyżu w Pieńsku

„Dobrze, że jesteś”

              My - Chór Parafialny - rozpoczęliśmy swoją działalność w 2014 r.

Próby śpiewu odbywają się w każdy czwartek od godz.19.00. Spotkania trwają około dwóch godzin, gdyż wspólnie stwierdziłyśmy, że godzinka to zdecydowanie za krótko.

Stanowimy dość liczną grupę żeńską. Na chwilę obecną jest nas 22 osoby w wieku od 18 do 70 lat.

 Przed każdą wspólną Eucharystią ubieramy się w jednakowe stroje  tzw. Pelerynki, dzięki, którym każdy z nas wygląda tak samo nie tylko w oczach Boga lecz również w oczach bliźniego.

Swoim śpiewem chcemy uwielbiać naszego Pana podczas niedzielnych Eucharystii o godz. 11.30.

Uczestniczymy czynnie we Mszach świętych niedzielnych poprzez przygotowywanie czytań, psalmów oraz pieśni na każdą część Liturgii Mszy św.  

Raz w miesiącu wyjeżdżamy na Mszę świętą niedzielną do Bielawy, która jest sprawowana o godz.11.00.

Dodatkowo włączamy się w życie naszej Parafii. Bierzemy czynny udział w nabożeństwach różańcowych, w okresie Wielkiego Postu przygotowujemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, uczestniczymy w uroczystościach Bożego Ciała śpiewając Antyfony przy 4 Ołtarzach. Organizujemy różnego rodzaju koncerty np. kolędujemy przy Szopce Betlejemskiej oraz spotykamy się w tej świątyni by dłużej cieszyć się ze zmartwychwstania naszego Pana podczas koncertów Wielkanocnych.

W okresie Bożego Narodzenia śpiewamy podczas Mszy św. tzw. PASTERKI, która w naszym kościółku jest sprawowana o godz. 24.00. Tradycją już stało się godzinne, wspólne z parafianami, śpiewanie kolęd przed rozpoczęciem tej wyjątkowej Eucharystii.

W czasie Wielkiego Postu intensywniej przygotowujemy się do TRIDUUM PASCHALNEGO (Liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku oraz Wielkiej Soboty).

Co roku uczestniczymy we Mszy świętej ODPUSTOWEJ (4 października) oraz przygotowujemy się do wieczornego nabożeństwa Transitus, poprzedzające dzień Odpustu Parafialnego.

                     Od września 2018 r. dołączyły do Chóru również dzieci i młodzież. Ten Chór powstał aby połączyć pokolenia i nareszcie widać, że zamierzony plan się realizuje, z czego ja osobiście bardzo się cieszę. 

                                                                        „Gdzie słychać śpiew tam wstąp,

                                                          Tam ludzie dobre serca mają,

                                               Źli ludzie wierzaj mi

                                                 Ci nigdy nie śpiewają.”

                                                                                  Prowadząca

                                                                                Iwona Gniadzik

Breadcrumbs