Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Oficjalny serwis informacyjny Parafii Rzymsko-Katolickiej św. Franciszka z Asyżu w Pieńsku

Jesteśmy diakonią liturgiczną, którą tworzymy z naszymi dziećmi, a naszym opiekunem jest Ojciec Gwardian.

Naszym celem jest posługa podczas Eucharystii, adoracji czy nabożeństw.

Przygotowujemy oprawę muzyczną tak, by podkreślić wagę cudu, który staje się na naszych oczach podczas Eucharystii.

Chcemy by każdy kto potrzebuje osobistego spotkania z Chrystusem przeżywał je nie tylko w ciszy ale również rozważając teksty biblijne lub wielbiąc Boga wspólnym śpiewem, ponieważ jak mawiał św. Augustyn: kto śpiewa 2 razy się modli.

Każdej niedzieli po Mszy świętej o godz. 18:00 zapraszamy parafian na adorację przed Najświętszym Sakramentem gdzie zawsze towarzyszy nam modlitwa o kanonizację błogosławionych franciszkanów Michała i Zbigniewa. Pragniemy aby w naszej parafii rozkwitał kult męczenników z Peru dlatego remontowany przez nas od 2 lat dom parafialny nazwaliśmy na cześć Ojca Michała „Michałówką”.  I chociaż jest tam jeszcze dużo do zrobienia to już dziś mogą z niego korzystać wszystkie wspólnoty działające przy naszej parafii.

W poniedziałki spotykamy się z Ojcem Gwardianem na Kręgu Liturgicznym gdzie szczegółowo omawiamy teksty liturgiczne na kolejną niedzielę, a następnie dzielimy się spostrzeżeniami na ten temat. Jest to doskonały wstęp do każdej Mszy św. który pozwala nam na głębsze i bardziej świadome przeżywanie Eucharystii i życia z Bogiem.

Breadcrumbs