Drukuj

12.09.2021 r. - 24. Niedziela w ciągu roku

 1. Dziś wieczorem o 1730 zapraszamy na Nieszpory.
 2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na rzecz Narodu Afgańskiego. Cała suma – 1735,55 zł i 5 Euro – została przekazana na konto Caritas.
 3. Kongregacja dla Kościołów Wschodnich z uwagi na utrzymującą się sytuację pandemii wskazała w marcu bieżącego roku, że preferowanym terminem zebrania ofiar na utrzymanie miejsc świętych w Ojczyźnie Jezusa jest niedziela przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego, która w tym roku przypada dziś, 12 września. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiarę na ten cel. Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.
 4. Jutro – 09 – po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie.
 5. W przyszłą niedzielę – 19.09.Msza św. dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania rozpoczynających przygotowanie i ich Rodziców o godz. 1130, a po niej spotkanie organizacyjne. Jednocześnie informujemy Osoby dorosłe pragnące w ciągu najbliższego roku przystąpić do Bierzmowania, że ich zgłoszenia do końca listopada przyjmuje o. Proboszcz w kancelarii parafialnej.
 6. Legnicka Kuria Biskupia przysłała ważny komunikat dotyczący życia diecezji. Oto jego fragment:
  Obecnie przygotowujemy się do Ingresu naszego Biskupa do Katedry. Jest to bardzo ważny moment w życiu Kościoła diecezjalnego, ponieważ uroczyste wejście Biskupa do swojego kościoła katedralnego jest oficjalnym przyjęciem Pasterza przez wspólnotę i oficjalnym początkiem pasterzowania.
  Poszczególne części liturgii związanej z objęciem diecezji przez biskupa wymownie uświadamiają, że nowy biskup rozpoczyna pełnienie swojej posługi, której głównymi zadaniami jest głoszenie słowa Bożego (nauczanie), celebrowanie liturgii (uświęcanie) oraz prowadzenie ludu Bożego do zbawienia (pasterzowanie). Od tego momentu nowo ustanowiony biskup posiada pełne prawo, do tego, aby w kościele katedralnym zająć należące do niego miejsce – katedrę biskupią, znak jego władzy nauczycielskiej, kapłańskiej i pasterskiej oraz znak jedności wyznawców tej samej wiary.
  Uroczystość Ingresu zaplanowana jest na poniedziałek 20 września br. i rozpocznie się o 11.30 procesją liturgiczną do Katedry z budynku domu parafialnego parafii katedralnej. W bramie głównej Katedry biskupa przywita Prepozyt Legnickiej Kapituły Katedralnej i proboszcz Katedry, i nastąpi dalsza część uroczystości. Eucharystia rozpocznie się o 12.00.
  Kieruję zatem do Was Czcigodni Prezbiterzy, Diakoni, Osoby Konsekrowane i do Was wszystkich Siostry i Bracia, wierni Diecezji Legnickiej serdeczne zaproszenie do udziału w tej uroczystości. Zapraszam także wszystkie wspólnoty i organizacje kościelne. Niech nasza liczna obecność, będzie znakiem i wyrazem jedności z naszym Pasterzem.
  Proszę także, aby dzisiejsza niedziela była szczególnym dniem modlitwy za naszego Biskupa. Poprzez dzisiejszą modlitwę okażmy jedność z naszym Biskupem, jedność między sobą. Niech ta modlitwa będzie wsparciem wspólnoty wierzących dla swojego pasterza, którego daje nam Chrystus jako znak jedności i skałę, na której oprze się nasza wiara.
  Pełny tekst komunikatu znajduje się w gablocie i na internetowej stronie parafialnej w sekcji „aktualności”.
 7. Przy wyjściu z kościoła można nabywać prasę katolicką: „Niedzielę”, „Gościa niedzielnego” i „Małego gościa niedzielnego”.

Jezusowe pytanie „za kogo Mnie uważacie” niech będzie dla nas źródłem duchowego niepokoju owocującego nieustannym poszukiwaniem sposobu kroczenia za Mistrzem wśród codziennych zajęć.