Drukuj

28.02.2021 r. - 2. Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś zapraszamy Rodziców i Chrzestnych na katechezę przed chrztem dziecka o 1900.
  2. W poniedziałek – 1.03. – obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.
  3. Od wtorku do piątku zachęcamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. do godz. 1200. Przez okres Wielkiego Postu w środę i piątek adoracja jest przedłużona do wieczornej Mszy św. Wyjątkowo nie będzie adoracji w poniedziałek, 1.03.
  4. W czasie Wielkiego Postu bardzo gorąco zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

Droga Krzyżowa

dla dzieci – piątek, godz. 1630

 

dla dorosłych – piątek, godz. 1715

 

dla młodzieży – piątek, godz. 1900

Gorzkie Żale

niedziela, godz. 1700

  1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy ze Wspólnotą Krwi Chrystusa o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o 1720. W piątek będzie okazja do spowiedzi podczas porannej Mszy św. oraz po południu od godz. 1500. O godz. 1500 pomodlimy się wspólnie Koronką do Miłosierdzia Bożego. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w I piątek miesiąca od godz. 900. W sobotę Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na poranną Mszę św., a po niej do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.
  2. Zachęcamy do wspierania naszej Parafii 1 procentem z podatków. Na parafialnej stronie internetowej w zakładce „1%” umieszczone są informacje oraz linki do internetowego formularza i programu do rozliczeń.
  3. Przy wyjściu z kościoła można nabywać prasę katolicką: „Niedzielę”, „Gościa niedzielnego” i „Małego gościa niedzielnego”.
  4. Eucharystia jest spotkaniem z Jezusem ukrywającym się pod postaciami chleba i wina, ale rozbudza w nas tęsknotę za spotkaniem z Nim twarzą w twarz. Dziękujmy Bogu za Jego obecność wśród nas tu, na ziemi, byśmy mogli cieszyć się nią przez całą wieczność w Niebie.