Drukuj

10.01.2021 r. - Święto Chrztu Pańskiego

  1. Dziś zapraszamy na wspólne nieszpory o godz. 1730.
  2. W dobie pandemii zamiast tradycyjnej kolędy zapraszamy na spotkania kolędowe w kościele. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 1700 odprawianą w intencji Parafian zaproszonych danego dnia na spotkanie kolędowe. Po Mszy św. wspólne kolędowanie, poświęcenie wody (trzeba ją przynieść we własnych pojemnikach). Możemy też poświęcić czas na rozmowę na temat naszej wspólnoty parafialnej. Gdyby ktoś miał pytania, a krępowałby się je zadać publicznie, można je zapisać na kartce i złożyć w koszyku przed rozpoczęciem Mszy św. zachowując anonimowość, postaramy się udzielić odpowiedzi. Po zakończeniu spotkania każda Rodzina może zabrać z sobą ulotkę z rodzinnym rytuałem błogosławieństwa mieszkania. Plan spotkań na najbliższy tydzień:

 

Data

Ulica

Poniedziałek, 11.01.2021

VIII Dywizji WP, Staszica, Kasztanowa, Dworcowa, Akacjowa

Wtorek, 12.01.2021

Kościuszki, Plac Wolności, Lipowa, Targowa, Mickiewicza, Chopina

Środa, 13.01.2021

Hutnicza 4-32a, Słoneczna, Długa, K. Miarki, Młyńska, T. Wróbla, Łąkowa

Czwartek, 14.01.2021

Hutnicza 33-126,

Piątek, 15.01.2021

Traugutta, Szkolna

 

  1. Ekipa San Damiano z Krakowa oraz kadra Franciszkańskiego Spotkania Młodych przygotowała propozycję dla młodzieży na czas ferii - 15. zimowy FSM. W tym roku z uwagi na sytuację - w formie online. Modlitwa, konferencje, dzielenie Słowem oraz czas na rozrywkę i integrację - to wszystko zawarliśmy w programie FSMu. Będą z nami bracia z Polski i spoza jej granic, bracia Nowicjusze, klerycy i nasi świeccy przyjaciele. Udział w spotkaniu nie wymaga rejestracji i jest całkowicie darmowy. Ograniczony dostęp dotyczyć będzie jedynie grup dzielenia słowem (10 minut po uruchomieniu spotkania na platformie zoom, do którego link zostanie podany po zakończeniu wtorkowej i środowej konferencji) oraz poniedziałkowej integracji. Wszystkie treści będą pojawiać się jako transmisje na Facebook'u (na profilu FSMu). Termin spotkania: 11-13 stycznia 2021 (pn-śr). Więcej informacji na stronie franciszek.pl
  2. Przy wyjściu z kościoła można nabywać prasę katolicką: „Niedzielę”, „Gościa niedzielnego” i „Małego gościa niedzielnego”.
  3. W Chrystusie przez sakrament Chrztu św. wszyscy staliśmy się dziećmi Bożymi, w których Ojciec w Niebie ma upodobanie. Nowa godność łączy się z obowiązkiem zachowywania przykazań. Niech Boża łaska będzie naszą pomocą.